Vefk Nedir? Ne İşe Yarar?

Vefkin tanımından önce kelime anlamının ‘uyum, düzen, münasip, uygun’ olduğunu belirtmekte fayda var. Dini anlamda ise vefk, tesirli dua olarak tanımlanır. Vefk yapılması sırasında matematik, geometri ve evren bilimlerinden yararlanılır. Ayrıca vefk yapacak kişinin ebced hesabı yapabilmesi gerekmektedir. Bu işlem kişiye özel olarak yapıldığından dolayı, türü de yaptıracak olan kişinin talebine göre belirlenir. Bu nedenle birden fazla vefk çalışmasının mevcut olduğu bilinmektedir.

Vefk Hazırlanışı

Vefk bir tablo içerisinde kare veya dikdörtgen kutucukların içerisine belirli kurallara göre sayıların, sayı değerindeki harflerin, kelimelerin yazılması veya hepsinin bir arada kullanılmasıyla elde edilir. Sıklıkla 3×3, 4×4 veya 5×5’lik kareler kullanılmaktadır. Bu tabloda sayıların sağdan sola, yukarıdan aşağıya ve köşeden köşeye toplamları eşittir.

Sıradaki Haberi Oku  Benzin ve Mazota Zam

Vefke Başvurulan Durumlar

Vefkin yapılma amacı kişilerin beklenti ve arzularına uygun harfler ve şekillerin yazılmasıyla dileklerine kavuşturma ve kötülüklerden uzaklaştırmadır. Bunun yanı sıra büyü bozma, iki zat arasında muhabbet ve aşk sağlama, eşlerin birbirine olan sevgisini arttırma veya nefret hissini ortadan kaldırma, henüz evlenememiş kızlarda kısmet açma, çocuklardaki nedensiz korkuların önüne geçme ve hastalık, felaket gibi durumlardan kurtulma gibi amaçlar adına da vefke başvurulduğu görülmüştür.

Vefkin Dine Uygunluğu

Allah’ın Kur’an’da da belirttiği üzere kişi kendi çaresini dine uygun olması koşuluyla arayabilir. Vefk işleminin de Allah rızasının istenmesi ve Allah’tan medet umularak hazırlanması nedeniyle alimlerce dine uygun olarak görülmüştür. Rahmani bir çalışma olması nedeniyle dinde günah sayılmamaktadır. Ancak bu uygulamaların uzman ve güvenilir medyum hocalardan ve niyeti iyi manevi üstatlardan destek alınarak yapılması gerekmektedir.

Sıradaki Haberi Oku  Akıllı telefon pazarı, koronavirüs nedeniyle sert düşüş yaşadı

Vefkin Etki Süresi

Vefkin yapımından itibaren uyulması gereken bazı kurallar vardır ve bunlara uyulması halinde 15-21 gün içerisinde etkisini göstermesi, 21-41 günde ise sonuca ulaşması beklenmektedir. Fakat bazen bu aralık 61-91 gün arasında da olabilir.

Vefkin Uygulanışı

Vefk belirlenen gün ve saatlerde yapılmalıdır ve bitkisel bir mürekkep ile yazılması gerekir. Vefki yapacak kişinin havas ilminde uzmanlaşmış olması ve ebced hesabını iyi derecede bilmesi gerekmektedir. Ayrıca vefkin göstereceği etkinin Allah’ın isteğiyle olacağına kalben inanılmalı ve şüpheye düşülmemelidir. Bu durumlara uygun şekilde hazırlanan bir vefkin uygulanması sonrası, vefk uygulaması yapılan kişinin üstündeki ağırlığın kalktığı, daha enerjik olduğu ve asabiyet halinin ortadan kalktığı görülecektir.

Sıradaki Haberi Oku  Soğuk hava İstanbulluyu etkiledi, Bebek sahili boş kaldı

Hocamız Medyum Behçet’in bu konu ile ilgili görüşlerine ve tecrübelerine sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz.

You may also like

Pomeranian boo 1xbet