Gündem

Otomobil Almak İsteyenlere Kötü Haber! İkinci El Otomobil Fiyatları Artışa Geçti

Otomobil Almak İsteyenlere Kötü Haber! İkinci El Otomobil Fiyatları Artışa Geçti

Kullanılmış yani ikinci el otomobil pazarlarındaki fiyatlar nisan ayında da artış göstermeye devam etti. Yapılan otomobil incelemeleri ve fiyat analizlerine göre mart ayının son haftalarında başlayan ikinci el otomobil fiyatlarındaki artışlar nisan ayında da devam etti ve etkisini mart ayına kadar taşıdı. Tüm dünyayı etkisi altına alan ve ekonomiyi oldukça etkileyen yeni tip Koronavirüsü yani Covid – 19 salgını mart ayının içerisinde yüzde 3 oranında görülen artışlar Mart’ın son 20 günü içerisinde ise yüzde 8 yarısından sonra fiyatların artış göstermesine neden olmuştu. Nisan aynında da devam eden fiyat artışı mart ayında da herhangi bir düşüş yaşanmadı. Mart ayının ilk 10 günü düşüş yaşamıştı. Nisan ayının ilk haftasında ise fiyatlar yüzde 1 – 2 seviyesinde düşüş yaşamasına rağmen Nisan’nın son 20 günlük döneminde yeniden artış göstermeye başladı. en son otomobil haberleri bu şekildedir.

Sıradaki Haberi Oku  Orduda eski sahil yolunda göçük

Türkiye’de 2020’nin İlk 3 Ayında 2 milyon 143 Bin İkinci El Araç Satıldı

İkinci el otomobil fiyatları yükseliş göstermesine rağmen ülkemizde 2020’nin ilk 3 ayı içerisinde toplamda 2 milyon 143 bin adet ikinci el aracın satın alındığı tespit edildi.  Satılan bu araçların 1 milyon 519 bin 159’i ocak ve şubat aylarında satıldı. Yeni tip koronavirüs salgınının kendisini göstermeye başladığı mart ayı içerisinde ise 624 bin 258 adet ikinci el araç satıldı. Sıfır araç fiyatlarının da artması sayesinde ikinci el fiyatları ne kadar yükselse bile alıcıların birçok kısmı tercihini ikinci el otomobilden yana kullandı. gündem foto galeri haberleri ile otomobil gündemine ait olan bilgilere kolay şekilde ulaşabilirsiniz.

Sıradaki Haberi Oku  Fatih Terimin koronavirüs testi pozitif çıktı

Türkiye’de Otomobil Ekonomisi

Otomobil fiyatları koronovirüsünün kendisini göstermesi ile birlikte yükselişe geçmiştir. Otomobil fiyatlarındaki yükseliş kendisini kısa süreliğine düşüşe bırakmıştı. Ancak bu durum fazla uzun sürmedi ve otomobil fiyatları yeniden yükselişe geçti. Ekonomi foto galeri haberleri ile ilgili olarak bilgilenebilmek için https://www.haber365.com.tr/galeri/ekonomi-fotograflari sitesini ziyaret edebilirsiniz. bu siteyi ziyaret ederek anında ve doğru haberlere ulaşma imkanına sahip olursunuz.