Cinsellik hakkında doğru bilinmeyen birçok bilgi ve yanlış yönlenme sonucu bu anlamda kötü sonuçlar ile karşılaşmaya zemin hazırlıyor. Cinselliğin en önemli kuralı her iki cins içinde orgazm yaşamaktır. Bu yüzden orgazm nedir nasıl orgazm olunur? konusu çok önemlidir.

Orgazm Nedir?

Cinsellik anında zevkin en üst doruğuna çıkmak orgazm olmaktır. Ancak acaba zevkin en üst doruğuna çıkıldığına dair işaretler neler bu konuda bu konuda ne kadar bilinçliyiz? İşte bu bağlamda orgazm nedir nasıl orgazm olunur? bilmemiz gerekir.

Hem karşı cinsi tatmin edebilmek hem de kendinizi zevkin doruklarına ulaştırabilmek mutlu bir cinselliğin anahtarıdır. Tam manası ile orgazmı açıklamak gerekirse; cinsel aktivite sırasında cinsel uyarımın en doruğa çıkması ve bunun sonucunda zevk alma hissinin en yüksek derecede hissedilmesi sonucu, vücudun ve beynin bu uyarılara cevap vererek eş zamanlı olarak genital bölgeninde reaksiyona geçip burada hissedilen cinsel duygu diye açıklayabiliriz.

Sıradaki Haberi Oku  Sonu Gelmeyen Ağrılara Son!

Gerek karşı cinsten gerekse kendimizden bir uyarıcı gelmeden orgazm olamayız. Çoğu cinsel ilişkide tek taraflı orgazm yaşanıp sonlandığı durumlara çok rastlanır. Bu durumlardan en çok kadınlar etkilenir. Erkek çabuk orgazm yaşar ve kadın orgazm olamadan cinsel ilişki sonlanır. Bu durum pek hoş bir durum değildir. Cinsel ilişkide hem kadın hem erkek zevk almalıdır. Böyle bir ilişki mutlu bir ilişkinin temelini oluşturur.

Nasıl Orgazm Olunur?

Her iki çiftinde orgazm yaşadığı bir cinsel birleşme ilişkinin seyrini değiştiren en önemli etmenlerdir. Öyleyse; orgazm nedir nasıl orgazm olunur? Sorusunun nasıl orgazm olunur sorusunu cevaplayalım.

Bu sorunun cevabını erkek ve kadın üzerinde ayrı ayrı cevaplamamız gereklidir. Erkek de orgazm penisin kasılması sonucu meni atılması yani boşalması ile gerçekleşir. İdrar yolundaki kaslar 4 ila 7 defa kasılarak erkeğe haz verir. Bunun sonucunda orgazm gerçekleşir. Kadılarda ise orgazm erkeğe göre geç ve daha şiddetli gerçekleşir. Yani erkeğin boşalma esnasında aldığı hazın çok üzerinde kadın orgazm olur. Kadınlar da orgazmı daha zevkli hale getirmek ve kolaylaştırmak için kamagra jeli gibi ürünler piyasaya sunulmuştur.

Sıradaki Haberi Oku  Koronavirüs salgınında ölü sayısı bin 526ya yükseldi

Kadının orgazm yaşaması için erkeğe göre cinsel anlamda daha çok uyarılması gerekir. kadının orgazmı vajinal ve kilitoral olmak üzere iki çeşittir. Vajinal orgazm, klitoral uyarma olmadan cinsel birleşme sonucu oluşur ve kilitoral orgazma göre daha etkilidir. Vücudun tamamında hissedilir. Klitoral orgazm ise kadının vajinasının dışında bulunan klitorisin dıştan parmak ya da başka bir cisim ile uyarılması sonucu gerçekleşir.

Kilitoral orgazm erkeğin orgazmına yakın bir haz verir. Tıpkı erkeklerdeki gibi klitoral boşalma sonrası halsizlik hissi oluşur ve ilişkiye ara verilmek zorunda kalınabilir. Ancak vajinal orgazm cinsel birleşmeye ara vermeden bir kaç kez yaşanabilir. Bu da kadına inanılmaz bir cinsel birleşme yaşatır. Bu durumu daha istekli ve şehveti yüksek getirmek kamagra oral jelly  gibi ürünlerle mümkün hale gelebilmektedir.

Sıradaki Haberi Oku  Halk Sağlığı Uzmanı Dr. Elkin: Dünyanın en hızlı yaşlanan ülkelerinden biriyiz

Aslına bakarsanız orgazm nedir nasıl orgazm olunur? Sorusunun cevabı iki tarafın kendini değil karşı cinsi mutlu etmeye çalışmasıyla cevaplanabilir. Çünkü orgazm karşı cinse bağlı bir durum değildir. Kimseye ihtiyaç olmadan mastürbasyon yoluyla her iki taraf kendi kendine orgazm olabilir. Ancak bu yol ile alınacak zevk hiç bir zaman çiftler arasında oluşan birleşmede alınan orgazmın zevkini veremez. Sadece bu konuda bilgili erkek ve kadınlar birbirlerini orgazmın doruğuna ulaştırabilirler.

You may also like

içerik nedir? Ucuz Oyun Aşk Büyüsü medyum 1xbet