Dropshipping, ürünleri bir toptancıdan ayrı olarak satın almanızı ve doğrudan müşterinize göndermenizi sağlayan bir yerine getirme modelidir.

Çok miktarda envanter satın almak yerine, bir dropshipping tedarikçisiyle ortaklık kurar ve satış için ürünlerini listelersiniz. Daha sonra, bir sipariş aldıktan sonra yerine getirilmesi için tedarikçiye iletirsiniz. Tedarikçi ürünü doğrudan deposundan müşterinize gönderecek ve yalnızca gönderilen ürünün fiyatı için ücret alacaktır. Dropshipping ile sınırlarınızı da zorlarsınız. Eihracat yani yurtdışına satış yapmak bu anlamda dropshipping ile çok kolaydır. Knawat.com.tr

Dropshipping’in Faydaları Nelerdir?

Dropshipping modelinin bir takım avantajları vardır:

Daha Düşük Sermaye Gereksinimi: Damla nakliye ile, envantere binlerce dolar yatırmanıza gerek yoktur. Bunun yerine, yalnızca mevcut bir doldurma siparişiniz olduğunda bir ürün satın alırsınız.

Sıradaki Haberi Oku  VİOP 30 Endeksi

Daha Geniş Ürün Seçimi: Sattığınız tüm ürünleri önceden satın almanız gerekmediğinde, müşterilerinize çok daha fazla sayıda ürün sunabilirsiniz.

Azalan Risk: Binlerce kişi envantere yatırım yapmadan, bir çevrimiçi mağaza açmakla ilgili risk önemli ölçüde azalır. İşler yolunda gitmezse, zararda satmak zorunda olduğunuz binlerce envanterde sıkışıp kalmazsınız.

Konumdan Bağımsızlık: Tamamlanması veya bir depo işletmesi konusunda endişelenmeniz gerekmediği için, dizüstü bilgisayar ve internet bağlantısı olan herhangi bir yerden bir damla nakliye işletmesi çalıştırmak mümkündür.

Son Derece Ölçeklendirilebilir: Her siparişi manuel olarak gerçekleştirmeniz gerekmediğinden, bir damla nakliye işini ölçeklendirmek nispeten kolaydır.

Dropshipping’in dezavantajları nelerdir?

Giriş Engelleri Altında: Sermayeye veya depoya ihtiyacınız olmadığından daha fazla insan dropshipping yaparak rekabeti artırır.

Sıradaki Haberi Oku  VİOP 30 Endeksi

Daha Düşük Marjlar: Çünkü dropshipping şirketleri için daha fazla rekabet marjı olduğu için genellikle daha düşüktür. Bu, erken büyümeyi zorlaştırır, çünkü bir müşteri kazanmak için çok fazla reklam veremezsiniz.

Dropshipping Karlı Bir İş Modeli Midir?

Dropshipping  genellikle mümkün olduğunda en iyi şekilde çalışır a) ürünlerinizle muazzam miktarda bilgi değeri sunar ve b) çok sayıda yüksek marjlı aksesuar satabilirsiniz veya c) kendi tescilli ürünlerinizin bir kataloğunu desteklemek için kullanırsınız.

Dropshipping  İle Ne Tür Kar Marjları Beklemelisiniz?

Kâr marjları, sattığınız ürünlere bağlı olarak büyük ölçüde değişiklik gösterir. Pahalı elektronik cihazlar için marjlar incedir ve muhtemelen % 5 ila % 10 aralığında olacaktır. Ancak düşük fiyatlı aksesuarlar için, kenar boşlukları genellikle % 100 aralığında olacaktır.

Sıradaki Haberi Oku  Asılsız koronavirüs paylaşımlarına soruşturma

Bununla birlikte, ortalama dropshipping brüt marjları genellikle % 10 ila % 15 aralığındadır.

You may also like

içerik nedir? yabancı dizi izle Viagra Fiyat 1xbet