Koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle Çin’de can kaybı 1666’ya, virüs bulaşansayısı 68 bin 500’e yükseldi. Prof. Dr. Canan Karatay da koronavirüse karşı aşınıngöstermeyeceğinietti. İnegöl Belediyesi’nin bu4’üncüsünü düzenlediği Kitap Günleri Fuarı Prof. Dr. Canan Karatay düzenlenen söyleşide İnegöllülerle buluştu.

“TEK AŞI DOĞAL BESLENMEK”

Bir vatandaşın aşırlarla ilgili sorusuna ise Karatay şu cevabı verdi: “Ben çocuk doktoru değilim, ben grip aşısına karşıyım. Bakın koronavirüs çıktı. Bukullanılan grip aşısı 2016 yılının virüslerine karşı yapılmış. 3krofinya virüsünde üretmişler bu sen yapıyorlar. Ama virüsler bu kadar teknolojiilerideinsanlar daha virüsleri halledemedi. Virüsler herher dakika kılıf değiştirir. Görüyorsunuz koronavirüse aşı, kardeşim koronavirüse aşı yapamazsınız. 18 ay 24 ay sonra çıkacak dediler zaten okoronavirüs kalmıyor. 7 tür koronavirüsşimdi. 2019’u konuşuyor ondan öncekiler ne oldu. Diğer virüslerden farkı yok mangalda kül bırakmıyorlar. Virüs demek canlı vücudun içinde hayvanda olabilir, bitkide olabilir yaşar büyür kuru yerde yaşamaz. Yani hücre içerisine girer hücrenin içindeki materyelleri kullanır büyür hücreyi parçalar. Hücrenin içine girebilmesi için hücrenin kapıları açılması lazım. Zayıf bir hücrede kapılar açılır. Sağlık bir hücrede kapılar kale kapısı gibi sağlam açılmaz ve hastalanmayız. Ben onu söylüyorum onun için doğal besleneceğiz. Virüs ve griplerin heryenisi çıkar bunun aşısı olmaz. Bununaşısıyolu kendi hücrelerimizinvekılmaktır.”

Sıradaki Haberi Oku  Karaciğer nakli 79 yaşına kadar yapılabiliyor

“TEHLİKELİ OLAN İKİ YAĞDAN UZAK DURUN”

2 türlü yağın tehlike arz ettiğini deeden Karatay, “Biri fabrikadan çıkan trans yağdır. Kalp krizi yapar, felç yapar, şeker hastası yapar. Kolesterolü de o çıkarır. Bir de şekere bağlı, rafine unlara bağlı trigliseridlerdir. Tehlikeli olan bu iki yağdandurursak sağlığımıza kavuşuruz” dedi.

“YUMURTA, KALP KRİZİNİ ÖNLÜYOR”

Gelen birüzerine kahvaltının en önemli öğün olduğuna vurgu yapan Canan Karatay, “Uykudan sonra, uzun süre aç kaldıktan sonra yediğimiz ilk öğün kahvaltıdır. Kahvaltıda sağlıklı besinleri vücudunuza arz ederseniz, bütün gün dinç olur ve hasta olmazsınız. Bu çok doğru bir sözdür. Ama Karatay kahvaltısı yapacaksınız. Yumurta yemeyin diye senelerce insanları kandırdılar. Yumurtanın sarısışeker hastalığını iyileştiriyor. Yumurta bütünüyle şeker hastalığını iyileştiripkrizini önlüyor. Bunlara kanmayın efendim. Yumurta süper besindir. Tereyağı süper bir besindir. Akıl paraşüt gibidir,olursa çalışır. Kanmayın bunlara” ifadelerinde bulundu. Karatay,bir vatandaşın İnegöl Köfte hakkındaki sorusu üzerine, “İnegöl köfte istediğiniz kadar yiyebilirsiniz. Doyana kadar yiyin sakıncası yok” dedi.

Sıradaki Haberi Oku  Ayak Sağlığı Merkezi ve Tırnak Batması

Kaynak: İHA

You may also like

içerik nedir? 1xbet inkjet kodlama makinesi film izle izle