Endüstriyel kurumlar ve ticari işletmelerde tercih edilen boru hattı ısıtma sistemleri, kış aylarında donan borulardan kaynaklı sorunların yaşanmasını önlemek amacıyla kullanılır. Bununla beraber bazı endüstriyel kurumlarında boru içerisinde dolaşan maddenin sıcaklığının korunması oldukça önemlidir. Bu tarz maddeler, oda sıcaklığında akışkanlığını yitirebilen ve bu nedenle de sirkülasyonu mümkün olmayan maddelerden oluşur. Bu maddelerin akışkanlığını korumak amacıyla da her mevsim tespit edilen sıcaklığın sağlanması açısından ısıtma kabloları kullanılır. Bu sistemlerin alternatifi olan buhar ve sıcak sulu modüller, giderek kullanım alanını kaybetmiş ve birçok kurum tarafından ısıtıcı kablo sistemlerine geçiş yapılmıştır. Hem daha verimli hem de maliyet açısından avantajlar sağlayan ısıtıcı kablo birimleri, uzun ömürlüdür.

Sıradaki Haberi Oku  Minecraft Premium Hesap

Isıtıcı kablo birimlerinin avantajları

Isıtıcı kablo birimlerinin birden fazla avantajı var. Bazıları şöyle…

  1. Uygulama ve montaj oldukça basit ve kolaydır. Uygulama yapılacak yerde ek maliyetler gerektirecek değişikliklere gerek kalmadan montaj işlemleri yapılır.
  2. Klasik sisteme göre montaj maliyetleri oldukça düşüktür. Sadece sistem maliyeti + işçilik ücretleri temin edilir.
  3. Hem boru sistemlerine hem de dışarıda bulunan ölçü birimlerine uygulanabilir. Ölçü birimlerinin donmasının engellenmesi, üretim planında yanlışların oluşmasının önüne geçer.
  4. Borunun kurulan ısıya ulaşmasını sağlayan sistem kendini kapatır. Sadece mevcut sıcaklığı koruyacak şekilde çalışır. Böylece enerji verimliliği sağlar.
  5. Sistemi optimum faydayla ulaştıracak ek yöntemler de uygulanabilir. Özellikle donlu gün sayısının yüksek olduğu bölgelerde izolasyon sistemleriyle beraber kullanılabilir.
Sıradaki Haberi Oku  İş Sağlığı ve Güvenliği

Isıtıcı kablo sistemi, klasik modele göre daha verimli çalışırken aynı zamanda da uzun ömürlüdür. Klasik sistemde, korozyona uğrama riski olmadığından dolayı bakım masrafı söz konusu değildir.

Boru hattı ısıtma birimleri markası Form Mühendislik

Isıtıcı kablo birimleri imal eden Form Mühendislik www.formmuhendislik.com engin tecrübe ve birikimi sayesinde yeni nesil ısıtma sistemleri üretir. Ar-Ge çalışmalarıyla ısıtıcı kablo birimleri, izleme modülleri ve diğer birleşenlerin uzun süre dayanıklı yapılara sahip olmasını sağlamıştır. Birinci sınıf malzemeyle imal edilen ve tasarlanılan birimler, endüstriyel kurumların ihtiyacını çözen, yüksek verimlilik sağlayan modüllerden oluşur. Kolay montaj edilen, takibi kolay, güvenilirliği yüksek ürünler boruların sıcaklığının korunması açısından ideal ortam yaratır.

Sıradaki Haberi Oku  Best Mining Hardware Retailer

 

You may also like

içerik nedir? yabancı dizi izle Viagra Fiyat 1xbet