Gündem

Arefe Gününde Şehitler Dualarla Yad Edildi

Ordu Valiliğince, Ordu Garnizon Şehitliğinde düzenlenen programla, şehitler, Kur’an-ı Kerim okunarak ve dualar edilerek, yad edildi.
Ordu Garnizon Şehitliğinde gerçekleştirilen programa, İçişleri Bakan Yardımcısı Prof.Dr. Tayyip Sabri Erdil, Vali Vekili Adem Öztürk, AK Parti Ordu Milletvekili Ergün Taşçı, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr.Mehmet Hilmi Güler, Vali Yardımcısı Ekrem Ballı, Altınordu Kaymakam Vekili Burhanettin Yavaşi, İl Emniyet Müdürü Mehmet Erduğan, İl Jandarma Komutanı Albay Tolunay Başer, Ordu Askerlik Şubesi Başkanı Binbaşı Ahmet Meydan, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Ordu Şube Başkanı Hasan Kaplan, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Başkanı Mehmet Ali Gümüşkaya, Polis Şehitleri ve Malül Gazileri Yardımlaşma Derneği Başkanı Şenel Şahin, daire müdürleri, askeri erken, muharip gaziler ve şehitlerin yakınları katıldı.
Şehitlerin ruhuna ithafen Kur’an-ı Kerim okunmasıyla başlayan program, İl Müftü Vekili Avni Bolat’ın yaptırdığı dua ile devam etti.
Yapılan duanın ardından İçişleri bBakan Yardımcısı Prof.Dr.Tayyip Sabri Erdil, Vali Vekili Adem Öztürk ve protokol mensupları tarafından Ordu Şehitliğinde bulunan şehitlerin kabirlerine karanfil bırakılarak, dua edildi. 
Öte yandan, Kurban Bayramı’nın birinci günü olan 11 Ağustos 2019 Pazar günü(yarın) gerçekleştirilecek ziyaret ve kutlama programı; aynı gün saat 13.30’da Vali Seddar Yavuz ve beraberindeki protokol mensuplarının Ahmet Cemal Mağden Huzurevi’ni ziyareti ile başlayacak.  
Saat 13.30’da gerçekleştirilecek Huzurevi ziyareti ile başlayacak kurum ziyaretleri;  saat 14.00’de İl Jandarma Komutanlığı, saat 14.30’da İl Emniyet Müdürlüğü, saat 15.00’de Çocuk Evi ziyareti ile devam edecek ve bu kurumlarda görev yapan personellerle bayramlaşma merasimi gerçekleştirilecek.
Kurum ziyaretlerinin ardından, saat 16.00’da, Ordu Öğretmenevi’nde, Halk İle Bayramlaşma programı icra edilecek.

Sıradaki Haberi Oku  Yerebatan Sarnıcı’nda başlayan fantastik dünya: Kaosun Kalbi