Gündem

Anıl Uzun

Anıl Uzun

Günlük hayatımızda fotoğrafçılığı her alanda görebiliyoruz. Hatta bunlarla ilgili piyasada milyonlarca eğitim videosu bulunuyor. Öncelikle fotoğrafçılığa anıl uzun gibi adım atacaksanız veya küçüklükten fotoğrafçılıkla iç içeyseniz hayatınızda olan her şeyi fotoğraflayın. Fotoğrafçılık gördüğümüzün çok ötesinde sınırsız bir derya gibidir. Bu işe gönül verenler dijital fotoğrafçılığı geliştirip analog fotoğrafçılık hakkında denemeler yapmaya başlarlar. Analog fotoğrafçılık dediğimiz şey bir nevi film fotoğrafçılığıdır. Analog fotoğraf çekmeye başlayanlar sürekli denerler.

Analog Fotoğrafçılık

Analog fotoğrafçılık, emek ve sabır isteyen bir iştir. Anıl Uzun gibi kendini küçüklükten bu işe adayanların emeği yadsınamaz. Bu fotoğrafçılığın emeği çok büyüktür. Saatlerce pozlamadan sonra bir de bunu bekleme süresi vardır. Bunu beklerken çektiğiniz her karenin önemi de sizin için artar.

Sıradaki Haberi Oku  Birleşik Krallıkta koronadan can kaybı 144e çıktı

Analog Çekimde Bilinmesi Gerekenler

Analog çekimde, öncelikle büyük bir sabır gerekir. Kendi yazılarında Anıl Uzun bunun temellerini açıklamıştır. İyi kalitede bir fotoğraf, ışığın yoğunluğu, derinliği, pozlama süresi, ışığa duyarlılık gibi başlıklar analog çekim için olmazsa olmazlardır.